اگر خاكسترم را به دریا بریزند از دل امواج دریا فریاد اسلام پیروز است سر می دهم

13 مهر 93-09:32

می میرم تا به دولت های ارتجاعی بفهمانم كه شهیدان زنده اند و به آنها بفهمانم كه پس از چهارده قرن چگونه علی اكبرها و عباس ها و قاسم ها و حنظله ها در جبهه می جنگند و چگونه قاسم ها نارنجك بخود می بندند

http://upload7.ir/imgs/2014-10/00371509577871772891.jpg
تمام عمر مان باید در پی گوهر های نابی باشیم که بهانه های حضرت حق برای  خلقت اند، اما این گنجها در کنار ما وجود دارند و بهره ما اندک،فرماندهانی همچون شهید سبحان مدانلو  قائم مقام فرمانده گردان رسوالله (ص)لشگر 25 كربلا که عاشقانه زرق و برق دنیا را رها کردند و به سوی وصال با پروردگارشان شتافتند ،به مناسبت ایام  شهادت این شهید عزیز مطالب زیر تقدیم مخاطبان گرامی می شود، باشد که گوچه چشمی به ما بیندازند.

از آغاز تا پرواز

درسال1336 در روستای مشك آباد شهرستان جویبار کودکی پای به عرصه وجود نهاد که سالها بعد تاریخ  ثابت کرد ،سربازان روح الله  درهمان قنداقه هائی  بودند که از آنان یاد می کرد .

درخانواده ای مذهبی و باشیری که مادرش از عشق حسین و اشک روضه های حضرت ابا عبدالله عجین شده بود رشد می یافت.

سبحان تاسال 1362 دریکی از دبیرستانهای ساری مشغول تدریس بودو در بهبوهه جنگ  از هر فرصتی برای حضور درجبهه استفاده می کرد .تابستا نها که سنگر تدریس وعلم آموزی در مدارس تعطیل بود او ازاین فرصت استفاده می کرد وخود را به جبهه ها می رساند. روح آسمانی اش طاقت ماندن در شهر را نداشت و با استعفا از آموزش وپرورش به عضویت سپاه در آمد وبه جبهه رفت ودر جبهه رشادتهای زیادی از خود نشان داد و به سمت معاون فرمانده گردان یا رسول (ص)در لشگر25 کربلا رسید.

او تا 24/6/1362در جبهه حضور مستمر داشت تا در یک مءموریت در جاده پلدختر  روح عرشی اش به آسمانیان پیوست ،پیکر پاکش چند روز بعد در  جوار امامزاده حمزه واقع در زادگاهش  آرام گرفت ،از این شهید عزیز یک یادگار به نام سبحان به جای مانده که تنها شش روز بعد از شهادتش بدنیا آمد  تا وارث خون اوباشد.

آنقدر به جبهه می روم و می جنگم تا شهید شوم

وصیت نامه کوبنده شهید سبحان مدانلو

بسم الله الرحمن الرحیم

من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه و منهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلو تبدیلا

برخی از آن مومنین بزرگ مردانی هستند كه بعهد و پیمانی كه با خدا بستند ایستاده اند كاملاً وفا كرده اند پس برخی بر آن عهد ایستادگی كردند تا براه خدا شهید شدند و برخی به انتظار فیض شهادت مقاومت كرده و هیچ عهد خود را تغییر ندادند.

ای جوانان نكند در رختخواب ذلت بمیرید

اینجانب سبحان مدانلو فرزند حاج احمد؛ بالغ، عاقل، هوشیار، معتقد به دوازده امام وصیت نامه خودم را به شرح زیر اعلام می دارم:

آنقدر به جبهه می روم و می جنگم تا شهید شوم. ای جوانان نكند در رختخواب ذلت بمیرید كه حسین (ع) ‌در میدان نبرد شهید شد. ای جوانان مبادا در غفلت بمیرید كه علی (ع) در محراب عبادت شهید شد و مبادا در حال بی تفاوتی بمیرید كه علی اكبر در راه حسین (ع) و با هدف شهید شد.

ای مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری كنید كه فردا در محضر خدا نمی توانید جواب زینب را بدهید كه تحمل هفتاد و دو شهید را نمود. همه مثل خاندان وهب جوانتان را به جبهه های نبرد بفرستید و حتی جسد او را هم تحویل نگیرید. زیرا مادر وهب فرمود سری را كه در راه خدا داده ام پس نمی گیرم.

در امام بیشتر دقیق شوید

برادران استغفار و دعا را از یاد نبرید كه بهترین درما نها برای تسكین درد است و همیشه به یاد خدا باشید و در راه او قدم بردارید و هرگز دشمنان بین شما تفرقه نیندازند . شما را از روحانیت متعهد جدا نكند كه اگر جدا كردند روز بدبختی مسلمانان و روز جشن ابرقدرت هاست. حضورتان را در جبهه های حق علیه باطل ثابت نگه دارید در امام بیشتر دقیق شوید و سعی كنید عظمت او را بیابید و خود را تسلیم او سازید و صداقت و اخلاص خود را همچنان حفظ كنید.

اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنان که پیرو خط سرخ امام خمینی نیستند و به ولایت او اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر جنازه من حاضر نشوند اما باشد كه دماء شهدا آنان را نیز متحول سازد و به رحمت الهی نزدیكشان كند.

با خداوند پیمان می بندم كه در تمام عاشوراها و در تمام كربلاها با حسین (ع) همراه باشم

سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و بگوئید تا آخرین قطره خونم سنگر اسلام را ترك نخواهم كرد. با خداوند پیمان می بندم كه در تمام عاشوراها و در تمام كربلاها با حسین (ع) همراه باشم و سنگر او را خالی نكنم تا هنگامی كه همه احكام اسلام در زیر پرچم اسلامی امام زمان به اجرا در آید.

با درود و سلام به ارواح پاك انبیاء و اولیاء خداوند و با درود و سلام به ارواح طیبه شهدای اسلام از كربلای امام حسین (ع) تا كربلای ایران و با درود و سلام به رهبر كبیر انقلاب امام امت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی وسلام بر پدرم که اسطوره مقاومت است و سلام بر مادر مهربان و دلسوزم و سلام بر برادرانم (سلمان و قهرمان و سایر دوستان) پروردگارا تو خودت شاهد هستی كه من چقدر مشتاق شهادتم و نیز می دانی كه هدف من شهادت یا پیروزی در راه توست. اگر توانستم كفار را می كشم و اگر نتوانستم خود را فدای اسلام می كنم و شهید می شوم وظیفه هر مسلمانی كه خود را پیرو قرآن و اسلام می دانند اینست كه در مواقع حساسی كه اسلام را در خطر می بینید باید با اهداء كردن مال و جان خویش از اسلام دفاع كند .بنابر این بنده نیز طبق احساس وظیفه ای كه نمودم به جبهه آمدم تا حتی با ایثار جان خویش از اسلام و قرآن دفاع نمایم و دشمنان اسلام بدانند تا زمانی یك مسلمان متعهد و پیرو ولایت فقیه در كره زمین وجود دارد هرگز اجازه هر گونه اهانت و تعدی به اسلام را به آنها نخواهد داد.

برادران تفنگم را بیاورید تا سینه دشمن را سوراخ كنم

برادران و خواهران مسلمان وصیت و سفارش و خواسته بنده كه به عنوان یك رزمنده مسلمان و پیرو ولایت فقیه در جبهه می جنگم این است كه بدون چون و چرا از ولایت فقیه اطاعت نمائید. برادران و خواهران مسلمان و مومن به انقلاب اسلامی قدر امام را بدانید و از دستورهای او اطاعت نمائید. همرزمان و برادران تفنگم را بیاورید تا سینه دشمن را سوراخ كنم كه تحمل این همه نامردی را ندارم. آخر این ملت آزادی خواه و حق پرست چه كرده است كه این چنین ناجوانمردانه علیه اش بسیج گشته اند؟ آخر در این دنیا استقلال و آزادی جرم است كه این چنین ملت های اسلامی را به محاصره نظامی و اقتصادی می كشند؟!

پروردگارا تو خود شاهد هستی كه من در این لحظه به جز تو به چیز دیگری فكر نمی كنم و تنها از درگاه تو آمرزش گناه می طلبم . خواب ماندگان توبه كنند كه زندگی ارزش آن را ندارد كه انسان زیر بار ذلت زندگی كند و وقتی كه انسان ها بشنوند میلیون ها نفر در آفریقا و آسیا و ... از گرسنگی می میرند و قوی بر ضعیف حاكم شده به این دلیل كه زورشان بیشتر است. آخر تا كی بشنوم و خون دل بخورم، تا كی بشنوم كه در لبنان مردم بی گناه را قتل عام كنند و دنیا در برابر این فجایع سكوت نماید.

تا كی تحمل كنیم كه آمریكا بر تمام امت اسلام اربابی و آقایی كند

تا كی تحمل كنیم كه آمریكا بر تمام امت اسلام اربابی و آقایی كند و دژبان حرمین شریفین باشد. تا كی صبر كنیم كه شوروی مردم مسلمان و مظلوم افغان را قتل عام نماید و ما نشسته و ادعا كنیم كه مسلمان هستم .مگر نه پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) فرمود: اگر مسلمانی كه از شما طلب كمك كردو لبیك نگفتید مسلمان نیستید. بعد ما بنشینیم و ادعا كنیم كه مسلمان هستیم. خیر باید برخیزیم و با خون خود به یكایك مسلمین خدمت كنیم.

پدر جان شاید بعد از كشته شدن من ناراحت شوید اما این را بدانید كه افتخار بزرگی نصیب شما گردیده و افتخار می كنم كه با جوان هایی هستم كه هدفشان نابودی جنایتكاران شرق و غرب و حكومت های دروغین می باشد. من می میرم تا شاید با فواره خون ناچیز خودم درخت اسلام را آبیاری كنم.

می میرم تا به دولت های ارتجاعی بفهمانم كه چگونه قاسم ها نارنجك بخود می بندند

می میرم تا به دولت های ارتجاعی بفهمانم كه شهیدان زنده اند و به آنها بفهمانم كه پس از چهارده قرن چگونه علی اكبرها و عباس ها و قاسم ها و حنظله ها در جبهه می جنگند و چگونه قاسم ها نارنجك بخود می بندند و برای نابودی كفار به میدان نبرد می شتابند . اگر بدن ضعیفم هزاران بار تكه پاره كنند شیرین تر از این است كه در بستر راحت بمیرم.

اگر پیكرم را زنده زنده پاره كنند اگر پاره های تنم را به آتش بسوزانند اگر خاكسترم را به دریا بریزند از دل امواج دریا فریاد می زنم: اسلام پیروز است و كفر و نفاق نابود است

مادر جان و همسرم می دانم كه بعد از شهادت من ناراحت می شوید و وقتی كه زینب آن مصائب را كه بر سرش آمده یادآور می شویم دلم گرم می شود .مادرجان كفنم را بیاور تا بپوشم كه خون من از خون امام حسین (ع) رنگین تر نیست و به شرق و غرب بگوئید كه اگر پیكرم را زنده زنده پاره كنند اگر پاره های تنم را به آتش بسوزانند اگر خاكسترم را به دریا بریزند از دل امواج دریا صدایم را خواهید شنید كه فریاد می زنم:« اسلام پیروز است و كفر و نفاق نابود است».

همسر جوانم شاید نتوانستم یك شوهر ایده آل برای تو باشم در هر حال ایمان و تقوای شما باعث شد كه من مجدداً به جبهه بروم و در مقابل نیروهای دشمن ایستادگی كنم و شهید بشوم. همسر جوانم مبادا در فراغ من و شهادتم گریه كنی مبادا پیراهن سیاه بپوشی و با این كارهایت دشمن را خوشحال . امیدوارم كه این مصیبت را زینب وار تحمل نمائید و همچنین اگر فیض شهادت نصیبم گشت آنان که پیرو خط سرخ امام حسین (ع) نیستند و به ولایت امام خمینی اعتقاد ندارند بر من نگریند و بر تشییع جنازه من حاضر نشوند.

ای دانش آموزان، با خواندن درس ها قلب ابرقدرت ها را نشانه گرفته و پوزه آنها را به خاك بمالید

اما باشد كه دماء شهدا آنان را نیز متحول سازد و به رحمت الهی نزدیكشان كند . اما شما ای معلمان و رهبران جامعه اولاً حضورتان را در جبهه ها حفظ كنید. ثانیاً فرزندان معصوم این امت و امید آینده این انقلاب و آینده سازان ایران كه در دست شما هستند آنها را خوب تربیت كرده و پرورش داده تا بتوانند راه معلم كربلاراکه اولین معلم آزادی و انسانیت است ادامه بدهند . اما شما ای دانش آموزان، از شما می خواهم كه در سنگر مدرسه با خواندن درس ها قلب ابرقدرت ها را نشانه گرفته و پوزه آنها را به خاك بمالید.

اگر جنازه ام به دست شما نرسید ناراحت نباشید

پدر جان اگر شهادت نصیبم شد و جنازه ام به دست شما رسید مرا در آرامگاه اما زاده حمزه پایین مشك آباد در كنار قبر شهید رودباری به خاك بسپارید و اگر جنازه ام به دست شما نرسید ناراحت نباشید زیرا خدا در قرآن فرمود (یا ایها الذین آمنوا استعینوا بالصبر و الصلوه ان الله مع الصابرین)

ای اهل ایمان در پیشرفت كار خود صبر و مقاومت پیشه كنید و بذكر خدا و نما توسل جوئید كه خداوند یاور صابران است.

خدا حافظ، دیدار ما روز قیامت.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

از عمر ما بكاه و بر عمر او بیفزای

سبحان مدانلو

روحمان با یادش شاد با ذکر صلوات


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات