تبلیغات
رزمندگان مهدی - منشور تقوای یک فرمانده شهید +تصاویر منتشر نشده

منشور تقوای یک فرمانده شهید +تصاویر منتشر نشده

24 تیر 93-14:51

همانطور که مولای مان علی (ع) عمل به تقوای الهی به بندگان خدا (عبادالله)وصیت فرمودند ،این حقیر نیز این رویه را درپیش گرفته و به آن اشاره می کنم ،اگر چه تا کنون موفق به انجام ان نشده ام ولی از روح مطهر آن حضرت تقاضای یاری و کمک دارم

http://upload7.ir/imgs/2014-07/39093481284047200260.jpg
تمام عمر مان باید در پی گوهر های نابی باشیم که بهانه های حضرت حق برای  خلقت اند، اما این گنجها در کنار ما وجود دارند و بهره ما اندک،فرماندهانی همچون سردارشهیدغلامحسین قنبری که عاشقانه زرق و برق دنیا را رها کردند و به سوی وصال با پروردگارشان شتافتند ،به مناسبت ایام  شهادت این شهید عزیز مطالب زیر تقدیم مخاطبان گرامی می شود، باشد که گوچه چشمی به ما بیندازند.

تصاویر منتشر نشده از سردارشهیدغلامحسین  قنبری

از آغاز تا پرواز

در سال 1336 در یك خانواده مذهبی در تهران متولد شد و پس از گذراندن سن كودكی به مدرسه رفت و با پشت سر گذاشتن دوران ابتدایی و متوسطه جهت ارتقاع تحصیلی خود وارد دانشگاه فنی بابل شد و موفق به اخذ لیسانس گردید و با اوجگیری قیام مردمی بر علیه رژیم فاسد پهلوی نقش فعالی داشت و در این راستا از هیچ كوششی دریغ نورزید.

با پیروزی انقلاب و تشكیل شپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام امت (ه) در تاریخ1359/3/18 به عضویت این نهاد مقدس درآمدو با آغاز جنگ و تجاوز رژیم بعثی عراق شهید نقش فعالی در پشتیبانی رزمندگان داشت و در سال63 به عنوان جانشین دایره تأسیسات قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران مشغول خدمت گردید و سپس با مسئولیت پذیری شایسته مسئولیت تأسیسات قرار گاه خاتم را بر عهده گرفت و سرانجام در تاریخ 1365/4/18  در هنگام مراجعت از جبهه در تصادفی خونین آسمانی شد و به خیل شهیدان پیوست و در آرامگاه معتمدی بابل به خاک سپرده شد.

وصیتنامه و منشور تقوای شهید قنبری

همانطور که مولای مان علی (ع) عمل به تقوای الهی به بندگان خدا (عبادالله)وصیت فرمودند ،این حقیر نیز این رویه را درپیش گرفته و به آن اشاره می کنم ،اگر چه تا کنون موفق به انجام ان نشده ام ولی از روح مطهر آن حضرت تقاضای یاری و کمک دارم و اضافه می کنم که تقوی را در یک بعد خلاصه نکنید که تقوی در تمامی ابعاد است،تقوای عبادی ،تقوای اخلاقی (اخلاق اسلامی) تقوای اجتماعی ،تقوای سیاسی و تقوی خانوادگی و.....

تقوای اخلاقی:  (اخلاق اسلامی)برخورد هر چه بهتر و نیکو تر با مومنان و برخورد سازنده با غیر مومنان.

تقوای کاری:پرکاری و عدم تنبلی زیرا وقت استراحت بسیار است.

تقوای سیاسی:در صحنه بودن و شرکت در تمامی اجتماعات سیاسی ،اسلامی و همراهی با انقلاب اسلامی و غیبت نکردن از یک مسئول و یا پشت سر حرف زدن مسئولان رانباید  به عنوان گفتگوی مسائل سیاسی قلمداد کرد.

تقوای خانوادگی :باید دانست که خانواده یک جامعه کوچک است که شالوده  اجتماعات بزرگتر را می سازد زیرا افراد سازنده اجتماع در خانواده شکل اصلی خود را می گیرند و همین طور است اجرای نظم که مولا علی (ع) آن را در ردیف تقوای الهی اشاره نموده و تاکید بر آن دارد و امام امت نیز با ما مسئولین مملکتی هم در مکانها و به مناسبتهای مختلف اشاره فرمودند.

تنها راه رستگاری پیروی از ولایت است

خواهران و برادران! گر چه عضو ساده سپاه پاسداران بودم به جبهه آمدم ولی از خداوند تبارک و تعالی خواستم که به من فرصت ادای دین به اسلام و انقلاب اسلامی را بدهد و توفیق توانائی و عمل به این دین را همچنین. و اکنون که به جبهه آمده ام خواستار توفیقات بیشتر از درگاه ایزد منان هستم...

خواهران و برادران! پیروی از ولایت فقیه را نصب العین خود قرار دهید زیرا تنها راه رستگاری و هدایت همین است و بس.

حواستان جمع باشد که شما میراث خوار شهدا نیستید

خواهران و برادران! اکنون که به برکت خون شهدا در آستانه ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم مبادا با کارهای نامناسب و خدای ناکرده خلاف شرع خون شهیدان را پایمال کرده و به اهداف آنها پشت پا بزنیم که این امانت را باید صحیح و سالم بهتر از اول به نسل های بعد تحویل دهیم و انشاءالله تحویل صاحب اصلی اش، مولا امام زمان(عج) بدهیم.

حواستان جمع باشد که شما میراث خوار شهدا نیستید و امانت دار آنها هستید، شما را به مراقبت از معنویات وصیت می کنم زیرا شیطان در کمین است که هر لحظه بین بنده و مولایش فاصله ایجاد کند، مبادا پیروی از روحانیت متعهد و آگاه از ضروریات است و لازم زیرا رزمندگان واقعی در جبهه های فقهی و اجتماعی هستند.

غلامحسین قنبری 26/10/63

روحمان با یادش شاد با ذکر صلوات