تبلیغات
رزمندگان مهدی - معلمی که فرماندهی گردان شد

معلمی که فرماندهی گردان شد

22 اردیبهشت 93-01:00

حسین آن وقت ها معاون آموزش و پرورش چالوس بود و در در یکی از مدارس شهرستان در حال سخنرانی بود که ناگهان ،پدرش با گاری وارد مدرسه شد تا سهمیه ی نفت مدرسه را تحویل بدهد.

http://www.xum.ir/images/2014/05/11/01jP0kC.jpg
تمام عمر مان باید در پی گوهر های نابی باشیم که بهانه های حضرت حق برای  خلقت اند، اما این گنجها در کنار ما وجود دارند و بهره ما اندک،فرماندهانی همچون سردارشهید حسین توسلی فرمانده گردان زرهی لشکر 25 کربلا که عاشقانه زرق و برق دنیا را رها کردند و به سوی وصال با پروردگارشان شتافتند ،به مناسبت 18 اردیبهشت ، سالگرد شهادت این سردار شهید مطالب زیر تقدیم مخاطبان می شود، باشد که گوچه چشمی به ما بیندازند.

از معلمی تا فرماندهی گردان

شهید حسین توسلی درپنجم فروردین 1334 در روستای دونا از توابع شهرستان نور متولد شد.وی پس از پایان دوران تحصیل و گذراندن دوره تربیت مدرس در اداره آموزش و پرورش شهرستان چالوس در سمت دبیری به تعلیم و نشر حقایق اسلام پرداختو مدتی نیز در سمت معاونت اداره آن شهرستان خدمت نمود.

اعتقادات عمیق مذهبی و علاقه شدید به انقلاب و رهبری موجب شد که دلسوزانه در خدمت انقلاب باشد و از ماههای آغاز جنگ تحمیلی داوطلبانه مکرر به جبهه اعزام شود.

حسن پس از آنکه از رشته زمین شناسی دانشگاه انصراف داد در سال 1362 وارد دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران شد و به تحصیل خود ادامه داد ،در همین دوران ضمن تحصیل در امور تربیتی آموزش و پرورش منطقه 14 تهران به کار نوشتن مقالات ونشریات اعتقادی و سیاسی مشغول شد. از آن دوران به بعد نیز حسین بارها و بارها به جبهه اعزام شدتا سرانجام این شهید بزرگواردرحالی که فرماندهی گردان زرهی لشکر 25 کربلا را برعهده داشت در منطقه هور العظیم با اصابت گلوله مستقیم دشمن بعثی به لقاء پرودگار شتافت و آسمانی شد.

ماجرای خالی کردن گالن های نفت

یکی از دوستانش نقل می کند:  حسین آن وقت ها معاون آموزش و پرورش چالوس بود و در در یکی از مدارس شهرستان در حال سخنرانی بود که ناگهان ،پدرش با گاری وارد مدرسه شد تا سهمیه ی نفت مدرسه را تحویل بدهد.

شهید توسلی همان طور که سخنرانی می کرد، پشت میکروفن از بچه های دانش آموز و کادر مدرسه عذر خواهی کرد و گفت:"چند دقیقه ی دیگر بر می گردم." راهش را به سوی گاری پدر پیرش کج کرد و گالن های نفت را از دستش گرفت، و یکی یکی آن ها را توی مخزن هایی که برای نفت تعبیه شده بود، خالی کرد.

فرازی از وصیت نامه شهید توسلی

شهادت می دهم به یگانگی خداوند جهان و اینکه معبودی جز او نیست و محمد (ص) فرستاده او وخاتم پیغمبران و علی ابن ابی طالب و یازده فرزند معصومش ،جانشینان بحق رسول خدا و گواهی می دهم  که اینک عصر غیبت کبری برای حضرت ولی عصر (عج) می باشد و سرپرستی جامعه اسلامی با نواب عامه می باشد که در این مرحله فرزند رشید پیغمبر حضرت آیت الله العضمی امام خمینی ولی فقیه و رهبر شیعیان جهان است.

از سرگذشت من که روزی در میان شما  بودم و اکنون مرگ بین ما جدائی انداخته عبرت بگیرید و بدانید که روزی به سراغ شما خواهم آمد.

حال که مرگ بر ما سایه افکنده آیا بهتر نیست در راه خدا باشد

راستی چه دلیلی دارد که انسان از شهادت خود یا کسانش بیم داشته باشد؟آیا شنیده اید قرآن چه می گوید :قل ان الموت یفرون منه فانه ملاقیکم/بگو همانا مرگی که شما از آن گریزان هستید به سراغتان خواهد آمد ،حال که مرگ بر ما سایه افکنده آیا بهتر نیست در راه خدا باشد.

برای سفر آخرتتان توشه مناسب آماده کنید و بدانید که به فرموده رسول خدا بهترین انیس و همدم آدمی در سفر مرگ اعمال اوست اگر کار خوب انجام دهید همنشین خوبی در قبر و برزخ و قیامت دارید و اگر خدای ناکرده بدکار باشید همنشین بدی خواهید داشت،هر روزی را که آغاز می کنید  خواهی نخواهی به پایان می رسد پس چه خوب است که روزهای گذران عمر را با کارهای خیر به پایان ببرید تا در قیامت به نفع شما شهادت دهد.

تلاش جوانان حزب اللهی برای تحصیل توام با تهذیب

از گناه بپرهیزید چه بزرگ باشد و چه کوچک ،جوانان حزب اللهی باید بیشتر از دیگران برای تحصیل توام با تهذیب و تزکیه نفس حریص باشید وگرنه بازهم گرفتار افکار شرقی و غربی خواهیم شد.

به خواهران اسلامی توصیه می کنم که اولا حجاب ظاهری را حفظ کنید و ثانیا طهارت قلبی و باطنی داشته باشد.

روحمان با یادش شاد با ذکر صلوات