همسرم! بعد از شهادتم لیلا گونه بالای سرم بیایید/اگر نكشیم، می‌كشندپس چه بهتر كه در راه خدا كشته شویم

5 اسفند 92-15:38

هدف نهایی ما پیروزی اسلام است، اگر نكشیم، می‌كشند. چه بهتر كه در راه خدا كشته شویم. اگر زنده ماندم‌، خوشحالی من چشیدن مزه شهادت است و اگر كشته شدم، شربت شیرین شهادتم را نوشیده‌ام. در هر حال فتح نهایی با اسلام است و حسین علیه السلام آن را ثابت كرده....
اینجااگر ازگنج بنویسی شاید حق مطلب را از شرح حال شهدای لشکر عرشی 25 کربلا ادا نکرده باشیم ، گنجینه ای ناب که به یقین  اگر بهره ای ناچیز از آن برایمان هست، تحت تسخیر واراده شهید است و جز این نمی تواند باشد ،گوهرهای عظیمی از گنجینه معارف الهی که در سیره این شهدا مشهود است ،در ادامه وصیت  سردار شهید محمد گلگون فرمانده مهندسی لشکر 25 کربلا به مناسبت 5اسفند،سالگرد شهادتش ، تقدیم مخاطبان می شود ،باشد که گوشه ی چشمی به ما بیندازند.

از آغاز تا پیوند با آسمان

اولین شهید از خانواده بزرگوار گلگون درششم دی ماه 1344در تنکابن به دنیا آمد، تحصیلات ابتدایی وراهنمایی خود را در این شهر به پایان برد.از 13 سالگی ترک تحصیل کرد و در کنار پدر به کار رانندگی بلدوزر مشغول شد و مهارت پیدا کرد.

اولین باردر سال 1361 هفده ساله بود که به جبهه رفت وتا سال 1364 که به شهادت رسید با مسئولیتها ی تک تیرانداز ،فرمانده دسته و فرمانده محور مهندسی مشغول دفاع از اسلام وایران بود. در طول حضور در جبهه 3بار ودر عملیات محرم،والفجر4 و والفجر 6 مجروح شد اما این مجروحیت ها کمترین خللی در اراده الهی او ایجاد نکرد. درسال 1364ازدواج کرد و چند ماه بعد از آن در عملیات والفجر 8 در اثر اصابت ترکش به سینه به شهادت رسیدو آسمانی شد .تنها یادگار او ،سید مهدی بعد از شهادتش به دنیا آمد.

وصیت نامه شهید سید محمد گلگون

بسم رب الشهدا و الصدیقین

با سلام و درود بر یگانه منجی عالم بشریت، حضرت بقیه الله اعظم ارواحنا له الفدا و نایب برحقش، محبوب‌ترین كلمة قرن، امام خمینی و با سلام و درود بر شما امت حزب ا... در پشت جبهه‌ها كه دشمن وحشت بسیاری از نام حزب الله دارد. به نام خداوند بخشندة‌ مهربان وصیت‌نامة خود را شروع می‌نماید.

 وظیفة هر فرد مسلمانی است كه در مقابل تجاوزات بیگانه كه به میهن و دینش نموده است، دفاع كند و از آنجایی كه بنده سیود محمد گلگون خود را یك فرد مسلمان یافتم،‌ دفاع از اسلام و میهن عزیز را یك وظیفة شرعی اسلامی دانستم و به جبهه‌های جنگ آمدم تا دست تمام غارتگران روس و انگلیس و آمریكا و غیره و ذالك را از سرزمین مسلمین جهان كوتاه كنم و ما از امام عزیزمان تشكر می‌كنیم كه ما را از منجلاب فساد نجات داد و هدایتمان نمود. لازم نمی‌بینم كه كسی از ما تشكر كند، چرا كه ما جنگ با كفر را یك وظیفة شرعی دانسته و از رهبرمان تشكر می‌نماییم. انشا الله خداوند ملت ما را از ارشادات ایشان بهره‌مند نماید و سایة روحانیت را از مملكت ما كوتاه نفرماید. خداوند این منافقان كوردل را كه از كفار صدر اسلام خونخوارترند، نابود سازد.

بعد از شهادتم هیچ كس به حال من نگرید

 انشا الله ملت ما به همت مسلمین جهان دست خون آشام شرق و غرب را از سایه كشورهای اسلامی كوتاه كرده و راه را برای رسیدن به سرزمین مقدس قدس و كربلا هموار سازد و من به طور یقین چنین روزی را می‌بینم. خدایا تو خود گواهی كه این حقیر برای یاری دادن به دین مقدست جان بر كف نهاده و به این آیة ادعونی استجب لكم لبیك گفته كه تو مرا یاری دهی. تقاضا دارم بعد از شهادتم هیچ كس به حال من نگرید و به همدیگر تبریك بگویید. هیچ ناراحتی به خود راه ندهید كه من در آخرت سرافراز می‌باشم. در آخر چند كلمه‌ای با شما پدر و مادر صحبت دارم. پدرجان عاجزانه از تو می‌خواهم كه حلالم كنید و تو ای مادر كه همچون فاطمة زهرا فرزندانت را تربیت نموده‌ای، شیرت را حلالم كن تا راحت سر به بالین خاك نهم و افتخار كنید كه فرزندی را در راه خدا دادید.

اگر نكشیم، می‌كشندپس چه بهتر كه در راه خدا كشته شویم

هدف نهایی ما پیروزی اسلام است، اگر نكشیم، می‌كشند. چه بهتر كه در راه خدا كشته شویم. اگر زنده ماندم‌، خوشحالی من چشیدن مزه شهادت است و اگر كشته شدم، شربت شیرین شهادتم را نوشیده‌ام. در هر حال فتح نهایی با اسلام است و حسین علیه السلام آن را ثابت كرده و از شما برادران می‌خواهم كه با صبر و استواری محكم در روز شهادتم بالای سرم بیایید و در آن لحظه به یاد حسین علیه السلام باشید كه در صحرای كربلا تنها بود و شكر كنید كه برادرتان فدای اسلام شد و از شما می‌خواهم كه راهم را ادامه بدهید. از شما خواهرانم می‌خواهم كه حجاب اسلامی را حفظ كنید و نگذارید كه دشمن از شهادتم خوشحال شود و همچون زینب در مقابل ظلم و جفا مقاومت كنید.

همسرم از شما می‌خواهم بعد از شهادتم لیلا گونه بالای سرم بیایید

 در آخر از شما همسرم حلالیت می‌طلبم و امیدوارم كه شما همسر خوب و مهربانم الگویی باشید برای انقلاب و دیگر زنان جامعه. از شما می‌خواهم بعد از شهادتم لیلا گونه بالای سرم بیایید و در آنجا اسم مرا بر لب آورید. همسرم اگر روزی بچه‌مان به دنیا آمد و من به درجه شهادت نائل شدم، صبر كنید و صبور باشید و فرزندتان را در راه اسلام به او درس اخلاق بدهید و او را یك فرد مسلمان به جامعة اسلامی‌مان تحویل بدهید تا فردای قیامت روحم در آنجا شاد گردد.

پدر عزیزم می‌دانم چقدر برایم زحمت كشیده‌اید و چه مشكلاتی برایم پیش آمد و شما صبر كرده‌اید و همچنین شما مادرم پدر عزیزم ما یك روز به دنیا آمدیم و یك روز هم از این دنیا باید برویم. چه بهتر این كه ما در میدان نبرد رفتیم و به فریاد حسین (ع) زمان لبیك گفتیم.

به خدا قسم وقتی كه به مرخصی می‌آیم و به گلزار شهدا می‌روم و شهدایی را در آنجا می‌بینیم كه تا چندی پیش در كنار من بودند و با هم صحبت می‌كردیم و حال به آن دنیا رفته‌اند، شرمنده‌ام. پدر جان اگر من شهید شدم، مرا در گلزار شهدای تنكابن پیش دوستانم،‌ پیش سروران گرامیم، پیش سربازان آقا امام زمان علیه‌ السلام شهید دیلمی، شهید ناصر پورتقی، شهید هوشنگ ملایی توانا، شهید كاظمی و دیگر شهدایی كه در میدان نبرد به درجه شهادت رسیده‌اند، دفن نمایید.

والسلام علیكم و رحمه ا لله .سید محمد گلگون


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات